Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Starej Błotnicy
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła IIw Starej Błotnicy

PRZEDSTAWIAMY   I POMAGAMY …

 

W dniu 28 lutego podczas rekolekcji w naszej parafii, w których uczestniczyła większość uczniów naszej szkoły, a także nauczyciele,  została wystawiona sztuka pt. ,,Objawienia fatimskie’’ przygotowana przez o. Sebastiana.  W przedstawieniu brali udział zarówno uczniowie szkoły podstawowej, jak i młodzież z gimnazjum.

Po przedstawieniu, my- Wolontariusze przeprowadziliśmy zbiórkę dla małego Kuby, aby wspomóc go w rehabilitacji.  Tę akcję możemy zaliczyć do jednych  z najlepszych, gdyż zebraliśmy kwotę w wysokości  862 zł.  

           Wszystkim bardzo dziękujemy za pomoc  w przeprowadzeniu tej zbiórki.

PACZKA WIELKANOCNA DLA DAWIDA

W dniach od 27 marca do 6 kwietnia zorganizowaliśmy zbiórkę dla Dawida.

Jest to ciężko chory na serce chłopiec. Gdy był mały stracił mamę, obecnie                      mieszka sam z tatą i my jako Wolontariusze zrobiliśmy dla niego paczkę wielkanocną. Zbieraliśmy artykuły spożywcze, chemiczne i słodycze, aby mu pomóc.                         Dzięki waszemu zaangażowaniu zebraliśmy wiele potrzebnych produktów, które przekazaliśmy do SCM ,,Arka’’ w Radomiu.

Bardzo dziękujemy za pomoc.

XVII BAL WOLONTARIUSZA

4 lutego w sobotę w Publicznym Gimnazjum nr.10 im. Lotników Polskich w Radomiu odbył się XVII Bal Wolontariusza. Uroczystość miała miejsce w budynku szkoły, a ten na czas balu zamienił się w świat baśniowej Narnii.

Od wejścia gości witali gospodarze wieczoru: elegancko ubrani uczniowie i nauczyciele. Do sali gimnastycznej wiodły lampiony, a także dekoracje, które specjalnie na bal przygotowała szkolna młodzież.

Ten oto bal szkoła zorganizowała we współpracy ze Stowarzyszeniem ,,Arka’’ w Radomiu. Wzięli w nim udział przedstawiciele władz Radomia, kurii, parlamentarzyści Ziemii Radomskiej oraz zaproszeni goście. Gośćmi honorowymi byli wolontariusze z opiekunami z 28 szkół z Radomia i okolic. To im dedykowano XVII Bal Wolontariusza. W balu wzięły udział Szkolne Kluby Młodzieżowego Wolontariatu podstawówek numeru: 1,4,15,20,21,31,32,33,34, a także z Publicznych Gimnazjów numer: 6,10,12 i 13 oraz radomskich liceów I,II,X, i XI i kilka szkół w regionie, w tym nasza.

Wizyta w schronisku

W dniu 2 marca odwiedziliśmy Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu. Mieliśmy możliwość przejść się po schronisku i poznać historię oraz życie psów i kotów.  Przekazaliśmy zgromadzoną przez uczniów z Zespołu Szkół Gminnych w Starej Błotnicy karmę, koce i zabawki dla czworonogów. 

Lista wolontariuszy

10.Lista wolontariuszy SKMW.docx
Dokument Microsoft Word [780.6 KB]

POMOC DLA HAWALA…

Miesiąc temu, a dokładnie 6 i 7 października w naszej szkole odbyła się zbiórka pieniędzy dla 7-miesięcznego chłopca o imieniu Hawal z Etiopii, który nie miał co jeść i był w ciężkim stanie.

Dzięki pomocy Was wszystkich- uczniów     i nauczycieli, zebraliśmy kwotę 350zł, która już dawno została przekazana.

Cieszymy się ogromnie, że chcecie działać razem z nami.

DZIĘKUJEMY J

 

 

POMOC DLA WOLONTARIUSZKI…

Jak pamiętacie… od 24.10 do 29.10, przez cały tydzień przeprowadzaliśmy na terenie naszej szkoły zbiórkę artykułów spożywczych oraz chemicznych dla pewnej wolontariuszki z Radomia, która znalazła się w  bardzo trudnej sytuacji materialnej .

Byliśmy pod ogromnym wrażeniem, gdyż wspólnie udało nam się zebrać bardzo dużo różnorodnych produktów, zarówno spożywczych jak i chemicznych, które zawieźliśmy do Radomia.

Dziękujemy za pomoc w tej zbiórce i cieszymy się, że razem możemy pomagać innym.

DZIĘKUJEMY J

Z wizytą w schronisku

28 stycznia 2016 roku liczna grupa wolontariuszy pojechała do schroniska w Radomiu w celu podarowania karmy, koców i zabawek dla zwierząt.  Pani kierownik ze chroniska bardzo się ucieszyła widząc tak dużą grupę wolontariuszy i wiele toreb z podarkami. Krótko oprowadziła nas po schronisku i opowiedziała nam o pracy w tym miejscu, o zwierzakach i o tym, że każdy z nas może być wolontariuszem w schronisku i np. wyprowadzać psy. Dostaliśmy dyplom z podziękowaniami.

 

Zachęcamy wszystkich bardzo serdecznie na stronę internetową schroniska www.zwierzeta.radom.pl , gdzie można dowiedzieć się wielu rzeczy na temat pracy wolontariusza w schronisku oraz adopcji.

rok szkolny 2015/2016

W dniu 16 stycznia 2016 roku o godzinie 17:00 nasz Szkolny Klub Wolontariatu wziął udział w XVI Balu Wolontariusza w Publicznym Gimnazjum nr 6 w Radomiu.

Celem balu była przede wszystkim integracja wolontariuszy należących do SCM ,,Arka’’ w Radomiu.

Najpierw odbyła się część oficjalna. Zostaliśmy powitani i poinformowani o planie balu, a chwilę później wolontariusze zatańczyli poloneza oraz taniec dyskotekowy. Wszyscy zostali poczęstowani przepysznym tortem.

Zgodnie z planem rozpoczęła się dyskoteka. Wolontariusze świetnie się bawili przy muzyce granej przez zespół na scenie. Co jakiś czas zabawa była przerywana w celu zaprezentowania poszczególnych klubów wolontariatu. Odbył się konkurs na najładniejszą maskę oraz kotylion. Nasze prace były śliczne, ale niestety nie udało nam się wygrać. Wybrano króla i królową balu, którymi została dwójka licealistów.

Wszystkie osoby obecne na balu zgodnie przyznały, że impreza była zdecydowanie udana. Spędziliśmy bardzo miło czas i z pewnością długo pozostanie on w naszej pamięci.

rok szkolny 2014/2015

Bal Małolatków

W niedzielę 8 lutego 2015 r. nasi wolontariusze zorganizowali "Bal Maleńkolatków". W tym roku na dzieci z przedszkoli czekało mnóstwo atrakcji. Członkowie wolontariatu bawili się, spiewali i tańczyli z przedszkolakami. Dzieci otrzymały pyszny poczęstunek, który zapewnił im siłę do dalszej zabawy. Z Laponii przyjechał Św. Mikołaj, który przywiózł mnóstwo prezentów.

Pomagamy czworonogom

Wyjazd do schroniska w Radomiu i przekazanie karmy.

Wpisanie się do księgi.

Warsztaty

"Wyjazd studyjny" wraz z S.CM Arka w Radomiu "Wolontariat w 4 stronach śiata". W ramach projektu 25=15.

25 lat wolności = 15 lat wolontariatu.

Realizowany przez M.P. i P.S.

Rok szkolny 2013/2014

schronisko.docx
Dokument Microsoft Word [151.6 KB]
Paczki.odt
Open Office Writer [331.5 KB]

RADOMSKIE DNI GODNOŚCI

Uczniowie z naszego Szkolnego Klubu Wolontariatu współpracując z "ARKĄ" pomagali w organizowaniu i przebiegu Radomskich Dni Godności. W dniu 16 maja pod opieką pani Anny Karpińskiej trzy wolontariuszki: Natalia, Ola i Marta wzięły udział w Marszu Godności a następnie służyły swoją pomocą w trakcie festynu, który trwał do poźnych godzin popołudniowych. Dziewczyny wspólnie z osobami niepełnosprawnymi bawiły się przy scenie i czujnym okiem obserwowały czy nikt nie potrzebuje ich pomocy.

GALA

SCHRONISKO

AKTUALNOŚCI

EDB.doc
Dokument Microsoft Word [28.5 KB]
zasady płatności za uszkodzone lub znisz[...]
Dokument Microsoft Word [15.4 KB]
Do klasy IV bez barier.pdf
Dokument PDF [279.6 KB]

Rada Rodziców

Rada rodziców w szkole.docx
Dokument Microsoft Word [34.6 KB]
Rada Rodziców 2016, 2017 zarząd.docx
Dokument Microsoft Word [18.8 KB]
Stan przedcukrzycowy HQ.pdf
Dokument PDF [1.5 MB]

Procedury organizowania wycieczek

Procedury organizowania wycieczek szkoln[...]
Dokument Microsoft Word [53.9 KB]

Regulamin bezpieczeństwa w ZSG

Regulamin bezpieczeństwa ZSG Stara Błotn[...]
Dokument Microsoft Word [172.0 KB]

Cyberprzemoc

Cyberprzemoc - szkolenie dla rodziców.pp[...]
Prezentacja Power Point [2.1 MB]
CYBERPRZEMOC rady dla rodziców.docx
Dokument Microsoft Word [15.8 KB]

Konwencja Praw                   Dziecka

Konwencja Praw Dziecka.pdf
Dokument PDF [244.5 KB]

PRAWA DZIECKA

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw

tel. 800 12 12 12

Publiczna  Szkoła Podstawowa

im. Ojca Świętego Jana Pawła II

w Starej Błotnicy

Stara Błotnica 49

26-806 Stara Błotnica 

 

Strona Internetowa:

www.zsg-stara-blotnica.pl

 

Adres e-mail:

pspstarablotnica1@o2.pl

 

Telefon 

(48) 619-69-45


Godziny pracy:

7.00- 16.00


Skorzystaj z formularza online.

PRZEJDŹ DO STRONY

SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ POCIESZENIA W STAREJ BŁOTNICY
Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny Poleć tę stronę Poleć tę stronę
© Zespół Szkół Gminnych w Starej Błotnicy